Duszpasterstwo stanowi etap wtajemniczenia chrześcijańskiego obowiązkowy dla wierzących rodzin katolickich naszej parafii, których dzieci rozpoczynają III klasę szkoły podstawowej. Formacja trwa cały rok szkolny i obejmuje zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Aktualności

Opublikowano: 24 lutego 2018

W pierwszą niedzielę marca (tj. 4-go marca) zapraszam na ostatnią wspólną Mszę św. odprawianą o godz. 15:30. W pierwszą niedzielę kwietnia ze względu na Wielkanoc tej Mszy nie będzie (wykreśliłem z harmonogramu), a w maju są już Komunie. 

Przypominam o kontakcie (kom. 576 194 522) rodziców w sprawie poniedziałkowych spotkań. Wciąż jeszcze z wieloma rodzicami się nie spotkałem, a wolnych terminów pozostaje już niewiele. Dwa tygodnie temu były jeszcze 4 wolne miejsca, ale nikt się nie zgłosił. Proszę Was - nie zwlekajcie! To nie jest żaden egzamin, ale rozmowa w atmosferze szczerości i życzliwości. Jak dotąd na nikogo jeszcze nie krzyczałem i nikogo nie pobiłem i jest duża szansa, że tak będzie do końca! wink.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim rodzicom, którzy przyszli na katechezę w ostatnią środę. Jednocześnie z przykrością stwierdzam, że było tylko ok. 60-siąt osób. Przyznacie, że na prawie 200 dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej to - nawet uwzględniając zapomnienie, chorobę, czy inne obiektywne przyczyny - bardzo słabo. Szkoda! frown

Opublikowano: 17 lutego 2018

UWAGA! Poświęcenie modlitewników dla dzieci ze szkoły 351 przełożone z jutrzejszej niedzieli 18-lutego na 4 marca na Mszę św dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15:30.

Opublikowano: 9 lutego 2018

Po przerwie związanej z kolędą kontynuujemy nasze poniedziałkowe spotkania. Wciąż jeszcze nie przekroczyliśmy połowy, a czas jest już krótki! Przypominam, ze odbycie rozmowy jest obowiązkowe. Dlatego ważne jest, by wykorzystać wszystkie możliwe terminy. Proszę o kontakt w celu ustalenia terminów spotkań oraz informowanie się wzajemnie o obowiązku umówienia się na spotkanie.

Rodzice dzieci, które będą przygotowywały się do chrztu zapraszamy na trzy katechezy w niedziele: 4, 11, i 18 marca o godz. 18:00 w sali kolumnowej przy dolnym kościele. Obecność obowiązkowa. Na jednym ze spotkań ustalimy odpowiadającą wszystkim datę liturgii chrzcielnej.

Przypominam, że w lutym mamy kolejne dwa spotkania w ramach przygotowania do I Komunii: 18 i 21 lutego - szczegóły zob. w harmonogramie.

Ponadto zachęcam do zaangażowania duchowego w nadchodzącym Wielkim Poście - zwłaszcza uczestnictwa w piątkowych nabożeństwach drogi krzyżowej, niedzielnych gorzkich żalach i rekolekcjach.

Opublikowano: 9 stycznia 2018

Odbiór strojów komunijnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 351 odbędzie się w piątek 23 lutego od godz. 17:00 w sali kolumnowej przy dolnym kościele.

Przypominam, że poniedziałkowe spotkania z rodzicami będę kontynuować w lutym - po zakończeniu kolędy.

Opublikowano: 30 listopada 2017

Rodziców dzieci, które nie przyjęły dotąd sakramentu chrztu, zapraszamy na trzy spotkania: 3, 10 i 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 17-tej do sali nr 2. Obecność obowiązkowa! Na dwa pierwsze z nich, a więc 3 i 10 grudnia zapraszamy ponadto wszystkich rodziców, którzy mają nieuregulowaną sytuację sakramentalną w swoich związkach, zwłaszcza, gdy nie ma formalnych przeszkód do zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Proszę potraktować tę zachętę również w kategoriach obowiązku!

Wszystkim przypominamy, że w najbliższą niedzielę o godz. 15:30 odbędzie się Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w ramach przygotowania do I Komunii św.

Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do udziału, w miarę możliwości, w roratach, które odbywać się będą w okresie adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.

Opublikowano: 15 października 2017

Rodziców, którzy jak dotąd nie zgłosili katechetom dzieci nieochrzczonych proszę o możliwie szybki kontakt. Zwracam uwagę, że dzieci komunijne, które nie zostaną odpowiednio wcześnie przygotowane do chrztu nie będą mogły przyjąć I Komunii św. wraz z rówieśnikami. Na temat formy przygotowania do chrztu dam jeszcze znać. Sam chrzest odbędzie się na specjalnej liturgii prawdopodobnie w Wielkim Poście. Termin ustalimy po skompletowaniu grupy kandydatów.

Zachęcam także do zapisywania się na poniedziałkowe spotkania. Ze względu na kolędę, święta i ferie nie będą się one odbywać ani w grudniu, ani w styczniu. Dlatego proszę o nie zwlekanie z ustaleniem terminu. Spotkanie jest i tak obowiązkowe dla rodziców wszystkich dzieci komunijnych. Pod linkiem Harmonogram, na dole strony zamieściłem najbliższe daty spotkań wraz z liczbą „wolnych miejsc". 

Opublikowano: 4 października 2017

Proszę o kontakt telefoniczny w sprawie poniedziałkowych spotkań - są jeszcze wolne miejsca na 9-go października. Można rezerwować terminy też na kolejne tygodnie. Najlepiej dzwonić we czwartki, zwłaszcza w godz. 14:00 - 16:00 - w szczególnych przypadkach można też w inne dni, w ostateczności nawet w poniedziałki przed 17:00 (kom. 576 194 522).

Przy okazji przypominam o sobotniej Mszy św. z poświęceniem różańców.

Back to top