Aktualności

Drodzy Parafianie! Bardzo serdecznie Wam dziękuję za wszelkie dowody życzliwości, troski oraz wsparcie. Niewątpliwie to trudne doświadczenie dla nas wszystkich, zarówno Księży celebrujących Najświętszą Tajemnicę Wiary – Eucharystię w zaciszu mieszkania bez fizycznej obecności Wspólnoty, ale też dla Parafian pozbawionych bliskości Jezusa Eucharystycznego w swoim parafialnym kościele.

Jako proboszcz zapewniam Was, że stale jesteście obecni w moich modlitwach, pamiętam też w tych modlitwach o Wszystkich moich Współpracownikach: i Księżach i Świeckich, Siostrach Jezusa Miłosiernego, a zwłaszcza o Budowniczym naszego kościoła i pierwszym Proboszczu Ks. Prał. Józefie Łazickim leczonym w szpitalu. Mam kontakt z Lekarzem Prowadzącym i ufam, że Ks. Józef z tej choroby wyjdzie; jest lekka poprawa dająca nadzieję – pamiętam jednak, że to w Najświętszej Maryi Pannie czcimy Uzdrowienie Chorych i Jej orędownictwu zawierzam i ks. Józefa, chorych Księży, chorego Organistę i wszystkich chorych Parafian. W tym różańcowym miesiącu niech różaniec będzie stale w naszych rękach i sercach. Jeszcze raz wyrażam ogromną wdzięczność za Wasze Serca i przyzywam wstawiennictwa Patrona dzisiejszego Św. Jana Pawła II Papieża.                        

                                                                                   Ks. Zdzisław Rogoziński

 

Ze względu na naszą izolację i zamknięty do 2 listopada  kościół, wydłużymy czas przyjmowania Imion Zmarłych na wypominki i jak Pan Bóg pozwoli, to zapraszamy Was w sobotę 21 listopada br we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na modlitwy w intencji wszystkich zgłoszonych w wypominkach Zmarłych – tego dnia ofiarujemy za Nich Mszę Św. o g.9.00, a następnie w procesji ze stacjami w kościele w modlitwach wspomnimy Ich Imiona. Procesja będzie miała charakter Maryjny i zaduszny, zapraszamy serdecznie na nią Parafian i Przyjaciół naszego kościoła.

 

 

Back to top